Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
    Zabieramy przede wszystkim krem sloneczny ale nie ekran totalny bo to niemilo wracac z wakacji jako "biala twarz" i nie nie spedzamy pierwszego dnia 3 godzin na plazy. Jednak krem na oparzenia tez mam; moga byc opatrzenia od kuchenki gazowej tez.
    Ostatnio edytowane przez pixi ; 2010-05-06 o 11:15

2. # ADS
    ADS
    Circuit advertisement

to prawda, poparzenia skóry mogą się zdarzyć w każdej chwili i warto mieć pod ręką coś na oparzenia. ja kremu nie widziałam od zawsze mam w apteczce panthenol spray ta pianka na oparzenia. dziś wstyd się przyznać ale zastosowałam na nos... w solarium byłam za długo

Guest
    Lista spraw niezbędnych przed wakacjami

Zanim jednak zamkniemy walizkę, poświęćmy kilka minut, aby zastanowić się, czy naprawdę zrobiliśmy wszystko, aby móc w pełni cieszyć się wolnymi chwilami. Pomogą w tym trzy wakacyjne listy spraw niezbędnych przygotowane przez Macieja Stankiewicza, specjalistę ds. sprzedaży, odpowiedzialnego w Mondial Assistance za ubezpieczenia turystyczne.
    W czasie urlopu zmieniamy nie tylko miejsce pobytu, ale też tempo życia i nawyki dnia codziennego. Zmiany te mogą być zarówno źródłem przyjemności, jak i zagrożeń. Na szczęście te drugie możemy łatwo przewiedzieć. Stosując kilka prostych wskazówek, unikniemy małych wpadek i większych problemów oraz zapewnimy sobie bezpieczny i zdrowy wypoczynek. Maciej Stankiewicz z Mondial Assistance wskazuje trzy obszary, o których należy pamiętać przed wyjazdem - zdrowie, dobre wyposażenie oraz polisa turystyczna.

Lista nr 1 - stan zdrowia sprawdzaj przed wyjazdem
    - Udaj się na kontrolną wizytę u lekarza rodzinnego.
    - Przygotowuj apteczkę dostosowaną do potrzeb konkretnej podróży.
    - Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą (cukrzyca, choroby serca, nowotwór, astma, etc.), twój stan powinien być ustabilizowany przed podróżą.
    - Spisz najważniejsze informacje na temat stanu zdrowia (w przypadku podróży zagranicznych także w języku angielskim).
    - Nigdy nie przerywaj leczenia w czasie podróży i miej przy sobie oryginalne opakowania leków - zawsze może pojawić się konieczność zastąpienia ich lokalnymi odpowiednikami.

Lista nr 2 - zapewnij sobie komfort w trakcie podróżowania
    - W czasie podroży samolotem pij co najmniej litr wody niegazowanej na każde 4 godziny lotu.
    - Pamiętaj o regularnym nawilżaniu soczewek kontaktowych.
    - Aby zapobiec zapaleniu żył, podróżuj w luźnym ubraniu i nieuciskających stopy butach.
    - Jeśli źle znosisz lot samolotem, wybierz miejsce na środku pokładu oraz unikaj spożywania obfitych posiłków i alkoholu. Możesz zastosować również lek nasenny przepisany przez lekarza lub preparat przeciwko chorobie lokomocyjnej.
    - Pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych, kremie z dostosowanym do miejsca i karnacji filtrem oraz kapeluszu lub czapce.
    - W przypadku długiej podróży samolotem lub samochodem weź ze sobą poduszkę pod kark.
    - W walizce nie powinno zabraknąć miejsca na mapę, plan miasta czy przewodnik.
    - W przypadku podróży na własną rękę konieczne mogą okazać się także kompas, latarka, baterie czy przedłużacze elektryczne.
    - Niezależnie od formy wypoczynku, zawsze warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny.
    - Przetestuj przed wyjazdem sprzęt oraz odzież, a w szczególności nowe obuwie.
    - Jeśli zamierzasz wypoczywać aktywnie, zawsze dostosowuj pozom zaawansowania wyczynów sportowych do swoich możliwości fizycznych.
    - Złota zasada każdego wyjazdu - zawsze miej przy sobie paszport, karty kredytowe lub gotówkę oraz lekarstwa.

Lista nr 3 - brak stresu nawet w razie problemów
    - Jeśli podróżujesz w Europie, pomyśl o wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, pozwalającej na korzystanie ze świadczeń medycznych na terenie Unii Europejskiej i państw EFTA. Karta jest ważna przez okres jednego roku, a jej wyrobienie zajmuje około 2-3 tygodni.
    - Na innych kontynentach koszty ewentualnego leczenia mogą nas negatywnie zaskoczyć. Np. w Stanach Zjednoczonych, pojedyncza konsultacja lekarska może kosztować nawet kilkaset dolarów. Niezależnie od miejsca docelowego, stresu związanego z koniecznością regulowania takich płatności pozwoli nam uniknąć ubezpieczenie turystyczne.
    - Polisa turystyczna, która zdejmie z nas odpowiedzialność finansową w przypadku korzystania ze świadczeń medycznych lub innych problemów, powinna gwarantować pokrycie kosztów leczenia i assistance do wysokości co najmniej 80.000 zł, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę minimum 10.000 zł, ubezpieczenie utraty lub uszkodzenia bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z minimalnym limitem 100.000 zł.
    - Zachowaj numer wykupionego ubezpieczenia oraz numer telefonu alarmowego, który ułatwi wezwanie pomocy, gdy tak okaże się potrzebna.

Turysta
    Przegląda
    Bielawa
    Cytat Zamieszczone przez Camillus5 Zobacz posta
    Co jest najwygodniejsze podczas jeżdżenia 150 km co weekend pociągiem z przesiadką??? Z czym najwygodniej się według was jeździ: z dużą torbą, dużym plecakiem czy dużą walizką? :P Wiem, że pytanie trochę dziwne, ale proszę o odpowiedź.
    Moim zdaniem dobry plecak wystarczy. Sam podróżuję z plecakiem, który kupiłem w sklepie z militariami, jest pojemny i wytrzymały, w dodatku nie brzydki. Jeśli ktoś musi zabrać ze sobą dużo rzeczy, to polecam zaopatrzyć się w podobnego rodzaju torbę podróżną, ważne aby była usztywniona, nie wspomnę o gazie pieprzowym dla prewencji, jednak co do tego ostatniego, to miałem problem, gdyż nie wiedziałem gdzie takowy kupić.

Cytat Zamieszczone przez Norbi Zobacz posta
    Moim zdaniem dobry plecak wystarczy. Sam podróżuję z plecakiem, który kupiłem w sklepie z militariami, jest pojemny i wytrzymały, w dodatku nie brzydki. Jeśli ktoś musi zabrać ze sobą dużo rzeczy, to polecam zaopatrzyć się w podobnego rodzaju torbę podróżną, ważne aby była usztywniona, nie wspomnę o gazie pieprzowym dla prewencji, jednak co do tego ostatniego, to miałem problem, gdyż nie wiedziałem gdzie takowy kupić.
    jeśli lubisz sklepy takie o jakich piszesz to i tam powinieneś znaleźć gazy pieprzowe. Na militaria.pl jest ich mnóstwo. Swoją drogą skąd wiesz tyle o gazach skoro nie wiesz gdzie kupić?
    Ostatnio edytowane przez Seth ; 2016-08-12 o 07:32

Turysta
    Przegląda
    Bielawa
    Cytat Zamieszczone przez tajson Zobacz posta
    jeśli lubisz sklepy takie o jakich piszesz to i tam powinieneś znaleźć gazy pieprzowe. Na militaria.pl jest ich mnóstwo. Swoją drogą skąd wiesz tyle o gazach skoro nie wiesz gdzie kupić?
    Znam tę stronę, ale dawno na nią nie zaglądałem. Skąd wiem tyle o gazach? Jakiś czas temu, kolega przyniósł do mnie gaz, wypytałem o wszystkie jego parametry, ale nie o to gdzie go kupił. Dodatkowo zacząłem ostatnio o nich sporo czytać, gdyż temat mnie bardzo zainteresował.
    Ostatnio edytowane przez Seth ; 2016-08-12 o 07:32

Moim zdaniem najlepsza jest walizka na kółkach.

Jaki bagaż to u mnie zależy od celu podróży. Jak ma to być jakiś pensjonat czy do rodziny to lepsza walizka, ale jak ma to być gdzieś w lesie, namiot czy jeżdżenie stopem to jednak plecak. A mam pytanie ubezpieczał ktoś kiedyś bagaż. Na http://o-ubezpieczeniach.eu/jak-ubezpieczyc-swoj-bagaz/ jest opisane jak to zrobić, ale czy istnieje taka potrzeba?

Moim zdaniem walizka na kółkach to przede wszystkim dużą wygoda i będzie ona także praktyczna, więc to pewny punkt każdej podróży, a dodatkowo warto też mieć plecak, nawet taki typowo mniejszy z bagażem podręcznym, to w wielu sytuacjach bardzo się przydaje.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów