Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Podróżnik

Geometryczny środek Polski

Geometryczny środek Polski znajduje się w miejscowości Piątek. Wyznaczony został w miejscu przecięcia się ortodrom przekątniowo łączących wierzchołki opisanego wokół Polski czworokąta złożonego z równoleżników i południków, przechodzących przez najdalej na północ (Jastrzębia Góra), południe (Opołonek), wschód (zakole Bugu koło Zosina) i zachód (zakole Odry koło Cedyni) wysunięte punkty terytorium Polski.
    Tak wyznaczony środek nie jest środkiem ciężkości figury geometrycznej o kształcie Polski i jest jedynie uznawanym zwyczajowo środkiem umownym. Odpowiada on intuicyjnemu rozumieniu pojęcia środka w przypadku Polski. W przypadku ogólnym podany powyżej sposób określenia położenia środka mógłby dawać rezultaty absurdalne, a nawet nie być możliwy do zastosowania.
    W centrum Piątku postawiono pomnik symbolizujący umowny środek naszego kraju.

2. # ADS
    ADS
    Circuit advertisement

Tak, widzialem to "koło". Jeździłem kiedyś tam z kolegą, który pączki rozwoził do cukierni spokojne miasto.

warto odwiedzić te okolice, szczególnie jeśli ktoś się interesuje starymi dworami i pałacami, a tych jest dość dużo w rejonie piątkowskim. Jeśli ktoś się zainteresuje proszę o posta, postaram się opisać.

Odkrywca
    Opisz, prosimy.

Minitravelek
    stare i zabytkowe dwory to coś w sam raz dla mnie. Jeżeli jeszcze możesz i czasem odwiedzasz forum to napisz więcej szczegółów,nigdy nie byłem w tamtych okolicach i bardzo chetnie je odwiedze.

Byłam tam kiedyś, ale nie widziałam tam nic ciekawego

No to teraz będzie nowa atrakcja turystyczna "ŚRODEK POLONII" XD
    Zwiedzone w dużym stopniu: Włochy, Francja, Grecja, Chorwacja, Niemcy, Czechy, Słowacja

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów