Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    Podróżnik Awatar Gosha

Ile odwiedziliście najładniejszych miast w Europie?

Oto 30 najładniejszych miast w Europie wg ranking JATA, Japońskiego Związku Przewoźników Turystycznych – nie mylić z IATA.

Mi udało się dotychczas odwiedzić zaledwie dwa z wymienionych miejsc. I nie jest to jedyne miejsce w Polsce, czyli małopolska wieś Zalipie.
    Pochwalicie się waszym wynikiem?

RANKING:
    1. Kilkenny, Irlandia
    2. Berat, Albania
    3. Civita di Bagnoregio, Włochy
    4. Procida, Włochy
    5. Conwy, Walia
    6. Lech, Austria
    7. Hindeloopen, Holandia
    8. Lefkara, Cypr
    9. Rovinj, Chorwacja
    10. Soglio, Szwajcaria
    11. Visby, Szwecja
    12. Setenil de las Bodegas, Hiszpania
    13. Piran, Słowenia
    14. Vlkolinec, Słowacja
    15. Marianske-Lazne, Czechy
    16. Quedlinburg, Niemcy
    17. Bernkastel-Kues, Niemcy
    18. Golyazi, Turcja
    19. Reine, Norwegia
    20. Sopron, Węgry
    21. Koprivshtitsa, Bułgaria
    22. Porvoo, Finlandia
    23. Saint-Cirq-Lapopie, Francja
    24. Riquewihr, Francja
    25. Sint-Martens-Latem, Belgia
    26. Zalipie, Polska
    27. Monsanto, Portugalia
    28. Ohrid, Macedonia
    29. Kotor, Montenegro
    30. Gura Humorului, Rumunia

Źródło: https://www.jata-net.or.jp/english/

2. # ADS
    ADS
    Circuit advertisement

Mocno subiektywny ranking. Byłem w Rovinj a na Istrii widziałem ładniejsze miasteczka.

Podróżnik Awatar Gosha
    Oczywiście, że ranking jest subiektywny. Jest to ranking według JATA. Zresztą siłą rzeczy rankingi są subiektywne

Witam Wszystkich na forum. Ranking zawsze będzie subiektywny, ponieważ w kwestii danego miasta to przecież indywidualna sprawa tego czy nam się podoba czy też nie. Ja nie stawiam na ilość tylko na jakość, a niemal każda stolica Europy zasługuje na to aby ją odwiedzić.

Turysta
    To prawda! W każdym mieście można znaleźć coś godnego uwagi co warto zobaczyć, teraz miejsca noclegowe w dowolnym miejscu Europy to nie problem, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki

Jak najbardziej, każde miasto w Europie czy też stolica- jest na swój sposób ładna, oryginalna i ma swój niepowtarzalny klimat. Osobiście mam swój własny ranking miast europejskich od których warto zacząć zwiedzanie, a są to: Lizbona, Rzym, Paryż oraz Wiedeń

Ja narazie zwiedzam Polskę Jak skonczę to będę planowac dalsze podróże

Paryz Londyn praga bratyslawa omis makarska tucepi barcelona callela lwow Warszawa Kraków Wrocław

Bratysława mnie osobiście nie urzekła nadzwyczajnym pięknem, co innego Praga, Wiedeń, Budapeszt czy Paryż- są to miasta które można zwiedzać z zapartym tchem przez co najmniej 3-4dni, ponieważ znajdziemy tam wiele wspaniałych i pięknych zabytków

Jeśli chcesz, żeby jakiś widok został na zawsze w pamięci wybierz miasto Edynbug... Byłam w Paryżu, Londynie, Rzymie. Każda stolica ma swój urok, ale takiego ducha czasu jak w Edynburgu nigdy nie widziałam...

Zamek na skale, Hollyrood, Uczelnie, Most, Botanic Garden..... Jest co zwiedzać

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów