Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Islandia- wyprawa do krainy lodu i ognia

Islandii znów nam się zachciało Podróż do krainy lodu i ognia w wersji z delikatnym survivalem. Jeśli zbierze się grupa na dwa samochody - ruszamy w październiku. Wyjazd spontaniczny zaplanowany jednak w oparciu o zeszłoroczne doświadczenia.
    Poszukujemy osób, którzy byliby zainteresowani na 7 dniowy wyjazd na Islandię w terminie 2-9.10 lub 5-12.10.2015. W zeszłym roku przejechaliśmy całą wyspę wokół - pozostawiło to niesamowite wrażenie, postanowiliśmy więc powtórzyć wyprawę, teraz jednak w wersji surviwalowej.

Plany mamy niekonwencjonalne: szklanka whisky z lodem z lodowca, po małym trekingu; polowanie na zorzę polarną; przejazd malowniczą szutrową drogą przez środek wyspy, poszukiwania maskonurów, których nie udało nam się ostatnio zobaczyć oraz odwiedziny w miejscu, gdzie Juliusz Verne umiejscowił swoją powieść „Podróż do wnętrza Ziemi”. Prócz tego: cała masa wodospadów, rejony termoaktywne, dwa dłuższe trekingi, laguna lodowcowa oraz noclegi w malowniczych miejscach.
    Islandia nie należy do najtańszych krajów więc nocować będziemy pod namiotami (+ 2 noclegi w hostelach aby odpocząć) natomiast wyżywienie planujemy obozowe - część produktów przywieziemy z Polski, gotować będziemy na miejscu
    .
    Cena wyjazdu to ok 2300-2600zł która zawiera: wynajęcie samochodu terenowego 4x4 pozwalającego na przejechanie trasy oraz ubezpieczenia auta, paliwo (ponad 2000km trasy), 2 noclegi w hostelu, wypożyczenie dobrych namiotów pozwalające wytrzymać trudne warunki atmosferyczne, bagaże rejestrowane na sprzęt i prowiant z Polski, niezbedny ekwipunek oraz ubezpieczenie turystuczne.
    Lot bezpośredni z Gdańska do Keflaviku liniami WizzAir. Cena biletu to ok 400-600zł.
    Oferty takich wyjazdów znajdowaliśmy za nawet 8000-10000zł, wiec cały wyjazd nastawiony jest na zredukowanie kosztów, przy bardzo intensywnej i ciekawej trasie. Szukamy ludzi, którzy rozumieją warunki pogodowe, to co może nas zastać w trakcie wyjazdu i nastawieni są na przygodę. !
    Kontakt
    https://www.facebook.com/JoinTheTripPL
    lub mail: jointhetrippl@gmail.com
    Gorąco zapraszamy
    Ekipa Join The Trip

2. # ADS
    ADS
    Circuit advertisement
    Przegląda
    Advertising world

Wow serio? 8-10 tys za wycieczkę na Islandię?? Szczerze mówiąc w życiu bym się nie spodziewał! Sam nie dam rady jechać, ale mam nadzieję że uda Wam się i pochwalicie się zdjęciami
    [sygnatura niezgodna z regulaminem/Seth]

Przejrzyj ogłoszenia biur podróży i średnia cena za tygodniowy wypad to właśnie tyle.
    Ostatnio edytowane przez Seth ; 2015-09-09 o 19:57

Fajny pomysł. Życzę powodzenia w realizacji i też czekam na relację!
    Szerokiej drogi!
    `Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku`

Islandia to piękny kraj, byłam tam rok temu. Cudne miejsce
    Ostatnio edytowane przez Seth ; 2016-03-16 o 18:25

Turysta
    Przegląda
    Gorzów wlkp
    Ja na Islandię jechałem za kredyt i to chwilówkę https://www.moneyman.pl/ bo wyprawa trafiła się dosłownie z dnia na dzień. Znajoma pracuje w biurze podróży i miała wolne miejsce. Miałem dzień dwa dni na decyzje i tysiąc złotych na koncie. resztę pożyczyłem i nie żałuję, bo płaciłem jakieś pół ceny w porównaniu do innych. Wyspa piękna, na pewno jeszcze tam wrócę.

Turysta
    Przegląda
    Gdynia
    A ja uważam, że wyjazd na chwilówkę to głupota :P

Też nie jestem za tym aby wyjeżdżać na wakacje za kredyty i chwilówki. Jakoś takie wakacje są raz w roku i można spokojnie na nie odłożyć. Przynajmniej ja tak robię. Plany wakacyjne się często zmieniają, ale pieniądze i tak się przydadzą czy to na wakacje z biurem podróży czy raczej nie. Choć trzeba przyznać takie wakacje pociągają ze sobą pieniądze. Nie tylko trzeba zapłacić za sam wyjazd czyli noclegi i wyżywienie. Bilety w obie strony (bądź paliwo) oraz wejściówki do jakiś muzeów czy czegoś podobnego także nie jest tanią sprawą. Dochodzi do tego wszystkiego jeszcze ubezpieczenie. Ja zazwyczaj mam już sprawdzone z https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie...czne-w-podrozy i raczej tylko je wykupuje. A i jakieś pamiątki też zawsze się przywiezie. Tak naprawdę wakacje nie są jakąś tanią sprawą. A nikt nie chce na wakacjach oszczędzać. Tak więc rozumiem ludzi, którzy na wakacje biorą pożyczki, ale wiem, że są też inne rozwiązania. I wydaje mi się, że jak ktoś bierze pożyczkę na wakacje to nie robi tego co roku tylko raz na parę lat. I nie jest gorsza pożyczka niż taka wzięta na nowy telewizor czy komputer.

Nie do końca się z Tobą zgadzam. Życie mamy jedno i trzeba z niego korzystać. Nie każdy może na bieżąco odkładać na drogie podróże. Ja wzięłam chwilówkę tutaj: www.kwadranspozyczka.pl

Co do jednego życia i korzystania z niego- jak najbardziej, ale warto robić to mądrze. Podróż na Islandię to świetna wyprawa, ale droga i musimy mieć ten fakt na uwadze. Warto np odłożyć jakąś kwotę i latem przeznaczyć ją na fajny, zagraniczny wyjazd.

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów